odżywka-do-włosów.jpg

Odżywka do włosów w metodzie pielęgnacyjnej OMO

OMO to metoda mycia włosów rozpowszechniona przez dziewczyny, którym zależy na ładnym wyglądzie i zdrowej skórze głowy. Polega na naprzemiennym nakładaniu na skalp kosmetyków pielęgnacyjnych dostosowanych do stopnia zniszczenia włosów, ich porowatości oraz rodzaju skóry głowy. Pomaga włosom zachować naturalny blask i kolor, chroni przed wysuszającym działaniem niektórych składników (np. SLS, amoniak), odżywia i wzmacnia.

Na długo zapewnia ładny i zdrowy wygląd. Jak powinno się myć włosy metodą OMO?

Faza pierwsza: odżywka do włosów (O).

Na wilgotne włosy aplikuje się odżywkę. Więcej uwagi podczas nakładania kosmetyku należy poświęcić końcówkom i pasemkom. Aplikację powinno przeprowadzać się na tzw. długościach, czyli tej części włosów, którą liczy się od wysokości uszu; w trakcie zabiegu stopniowo przechodzi się do niższych partii włosów. Można zastosować tutaj odżywki do włosów, które nie do końca spełniły nasze oczekiwania i przez dłuższy czas leżały na półce w łazience. Nakładanie produktu ma na celu przede wszystkim zabezpieczenie pasemek i skóry głowy przed substancjami zawartymi w szamponach. Odżywki do włosów nie zmywa się.

Faza druga: mycie szamponem (M).

Na włosy nanosimy oczyszczający szampon; głowę myjemy tak jak zawsze. Kilka kropel kosmetyku rozcieńczamy z wodą, a następnie wcieramy w skórę głowy. Włosów nie musimy myć – wystarczy, że umyjemy je odżywką i pianą powstałą po połączeniu wody z szamponem. Pasemka i końcówki nie potrzebują tak silnego oczyszczania, jak skóra głowy. To w końcu na czubku głowy zbiera się sebum, łój, brud i kurz. Na zakończenie tego etapu skalp dokładnie spłukujemy wodą.

Faza trzecia: odżywka do włosów (O).

Na umyte i wilgotne włosy nakłada się odżywkę, dobraną do rodzaju skóry głowy i włosów. Po upływie czasu zalecanego przez producenta, produkt zmywa się chłodną wodą. Włosy można wysuszyć suszarką z zimnym nawiewem, a na końcówki nałożyć ochronne serum. Jest to ostatni etap mycia włosów metodą OMO.

Jakie właściwości daje metoda OMO? Zapewnia włosom nawilżenie, odżywienie i wzmocnienie. Pasemka nie są przesuszone, nie puszą i nie elektryzują się. Są bardziej odporne na łamanie i wypadanie oraz uszkodzenia chemiczne i mechaniczne. Efekty kuracji metodą OMO są uzależnione w dużej mierze od kosmetyków, których używamy. Zarówno odżywka do włosów, jak i szampon muszą być dobrane do typu włosów i skóry głowy; powinny także spełniać nasze wymagania w stosunku do pielęgnacji skalpu.