odżywka do włosów

Odżywka do włosów przetłuszczających się

Odżywki do włosów są coraz częściej i chętniej używanymi kosmetykami pielęgnacyjnymi. Polecane są do każdego rodzaju włosów i skóry głowy. Posiadają wszechstronne działanie, a ich składniki oddziałują zarówno na wewnętrzne, jak i zewnętrzne struktury pasemek. Chronią włosy przed uszkodzeniami chemicznymi i mechanicznymi, promieniami UVA i UVB, wysuszającymi składnikami zawartymi w produktach silnie oczyszczających. A czy wiedziałaś, że odżywka nadaje się także do włosów przetłuszczających się?

Wśród kobiet panuje błędne przekonanie, że skóry głowy i włosów przetłuszczających się nie można nawilżać, lecz systematycznie oczyszczać. Nic bardziej mylnego! Nawilżając tłustą skórę głowy, regulujemy pracę gruczołów łojowych i ograniczamy wydzielanie się nadmiernej ilości sebum. Oczywiście potrzebne są także szampony oczyszczające, których używa się co dwa lub trzy dni. Jednak zaraz po umyciu należy zaaplikować odżywkę do włosów. Kosmetyk ułatwi rozczesywanie pasemek, odżywi włosy i zregeneruje skórę głowy. Równie dobrze w pielęgnacji sprawdzą się odżywki w sprayu lub tzw. suche odżywki. Jednym ze składników takiego produktu może być wyciąg z drzewa manuka (drzewa herbacianego). Przydadzą się również systematycznie przeprowadzane peelingi z cukru i miodu.

A jak stosować odżywkę do włosów przetłuszczających się?

Opisany poniżej sposób pielęgnacji dobrany jest do skóry głowy, która produkuje zbyt dużo sebum i przy innym typie włosów nie zawsze się sprawdzi. Zacznij od dokładnego umycia głowy szamponem oczyszczającym. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, czynność tą powtórz jeszcze raz. Dokładnie spłucz włosy; nawet najmniejsza ilość piany nie może pozostać pomiędzy pasemkami. Nadmiar wody odciśnij papierowym ręcznikiem. W dłoniach rozprowadź niewielką ilość odżywki, a potem nałóż ją na włosy. Zacznij od połowy długości pasemek lub wetrzyj ją tylko w końcówki. Na głowę załóż foliowy czepek lub ręcznik i pozostaw na taki czas, jaki producent podał na opakowaniu. Po upływie tego okresu włosy spłucz chłodną wodą. W ten sposób łuski włosowe domkną się, a włosy będą gładkie i lśniące.

Odżywka do włosów przetłuszczających się posiada działanie nawilżające, odżywcze i regenerujące. Ponadto, zminimalizuje wydzielanie sebum, ureguluje pracę gruczołów łojowych oraz sprawi, że włosy i cebulki włosowe staną się zdrowe i piękne. W efekcie skóra głowy będzie się mniej przetłuszczać i nie będzie wymagać tak częstego mycia. Oczywiście zgoła innej pielęgnacji wymagać będzie skóra i włosy, której problemy nie są powierzchowne. Zaburzenia hormonalne, przyjmowanie niektórych leków, ciężkie choroby i uwarunkowania genetyczne bardzo często powodują nieprawidłową pracę gruczołów łojowych. W takim wypadku konieczna jest interwencja lekarza, a odżywka do włosów będzie miała tylko działanie kondycjonujące.