odżywka do włosów

Odżywka do włosów suchych – właściwości i pielęgnacja

Odżywka do włosów jest produktem pielęgnacyjnym. Jej głównym zadaniem jest zabezpieczenie pasemek i skóry głowy przed uszkodzeniami mechanicznymi lub chemicznymi, a także odbudowa i regeneracja oraz przeciwdziałanie kolejnym zniszczeniom, które mogą zostać spowodowane przez czynniki pochodzące ze środowiska zewnętrznego: zanieczyszczenia, promieniowanie słoneczne, skrajne warunki atmosferyczne. Jak powinno się stosować odżywkę, aby choć w najmniejszym stopniu ochronić włosy przed działaniem niepożądanych czynników?

Zazwyczaj odżywki polecane są do pielęgnacji każdego rodzaju włosów.

Wydaje się jednak, że największej pielęgnacji wymagają włosy suche i przesuszona skóra głowy. Do najczęstszych czynników pogarszających kondycję włosów zalicza się między innymi: geny, nieprawidłową pielęgnację i stosowanie nieodpowiednio dobranych kosmetyków, złą dietę, używki, przyjmowanie niektórych leków, ciężkie choroby i wiele innych. Jeżeli zależy ci na ładnym wyglądzie oraz zdrowych włosach i skórze głowy, powinnaś używać właściwie dostosowane produkty. Powinny zawierać natłuszczające masła lub olejki kosmetyczne. Nie zapomnij, że częste mycie głowy osłabia i niszczy włosy. Dlatego możesz je myć szamponem dwa razy w tygodniu. A jeśli masz trudności ze znalezieniem odpowiedniego kosmetyku, odżywka do włosów sprawdzi się równie dobrze.

Jak myć suche włosy odżywką? Najpierw skórę głowy i pasemka należy zwilżyć, a nadmiar wody odsączyć papierowym ręcznikiem. Włosy podziel na kilkanaście mniejszych pasm i na każde z nich nałóż dość sporą porcję odżywki; większą ilość produktu możesz wetrzeć w końcówki. Grzebieniem, który ma szeroko rozstawione ząbki, przeczesz włosy po to, aby dokładnie rozprowadzić odżywkę. Nie zapomnij o masażu skóry głowy – pobudzi on cebulki i mieszki włosowe do efektywniejszej pracy, zwiększy ukrwienie naskórka i zapobiegnie wypadaniu włosów. Odżywkę spłucz chłodną wodą w celu domknięcia łusek włosowych.

Nawilżająca odżywka do włosów zniszczonych nadaje się także do pielęgnacji włosów suchych i farbowanych. Pasemka, które zostały pofarbowane, bardzo często mają skłonność do puszenia i przesuszania się. Farby zawierają bowiem amoniak, który powoduje pogorszenie kondycji włosów i skóry głowy. Odżywka do włosów z zawartością keratyny, olejków lub maseł kosmetycznych sprawdzi się w 100%. Podczas regularnie przeprowadzanej kuracji włosy staną się zdrowsze, mocniejsze i ładniejsze. Cebulki włosowe dzięki składnikom aktywnym zawartym z kosmetykach pielęgnacyjnych będą dogłębnie odżywione i zregenerowane.