odżywka do włosów

Odżywka do włosów bez spłukiwania i do spłukiwania

Odżywka do włosów jest kosmetykiem pielęgnacyjnym i kondycjonującym. Chroni włosy i skórę głowy przed szkodliwymi czynnikami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. Regeneruje pasemka i naskórek przed uszkodzeniami chemicznymi i mechanicznymi. Ponadto, odżywia, wygładza i nawilża. Ze względu na rodzaj pielęgnacji włosów rozróżniamy kilka typów odżywek. A są to: odbudowujące do włosów zniszczonych częstymi zabiegami fryzjerskimi i chemicznymi, poprawiające stan włosów ze skłonnością do łamania i rozdwajania się, wzmacniające do włosów cienkich i wypadających, nawilżające do włosów przesuszonych oraz do włosów po trwałej ondulacji, farbowanych, z łupieżem, przetłuszczających się i normalnych. Dziewczynom, które bardzo dużo uwagi poświęcają pielęgnacji skóry głowy i włosów, dobrze znane jest rozróżnienie na odżywki bez spłukiwania i do spłukiwania. Czym różnią się te dwa typy produktów?

Odżywka do włosów bez spłukiwania.

Kosmetyki te posiadają zazwyczaj bardzo lekką konsystencję i mają postać mgiełki. Podczas aplikacji pokrywają tylko niewielkie partie włosów, dlatego nie zawierają zbyt dużo substancji odżywczych i aktywnych. Nie obciążają pasemek, nie sklejają ich i nie pozostawiają tłustej warstwy. Jeżeli masz długie włosy, optymalnym rozwiązaniem byłoby nakładanie produktu po każdym myciu głowy. I to niezależnie od tego, czy wcześniej używałaś innych kosmetyków przeznaczonych do spłukiwania. Zadaniem odżywek do włosów bez spłukiwania jest zapewnienie ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak: promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia, substancje chemiczne, uszkodzenia mechaniczne. Odżywki bez spłukiwania to między innymi: Biovax z filtrem UV, Ziaja z czarną rzepą, Joanna Naturia z miodem i cytryną.

Odżywka do włosów do spłukiwania.

Produkty takie zawierają bardzo wiele składników odżywczych. Można je nakładać codziennie, bo nie obciążają włosów tak bardzo jak maseczki. Posiadają płynną konsystencję i o wiele słabsze działanie w porówaniu z maskami. Dlatego do włosów bardzo zniszczonych mogą okazać się zbyt słabe. W drogeriach znajdziemy zestawy kosmetyków pielęgnacyjnych – szampon plus odżywka do włosów lub szampon i odżywka do włosów dwa w jednym. Bardzo dokładnie należy czytać etykiety takich produktów. Znajdziemy w nich następujące informacje: czas „trzymania” odżywki na włosach, składniki, sposób aplikacji i wiele innych. Odżywki do spłukiwania to między innymi: Schauma Push Up Volume, The Body Shop, Gliss Kur z keratyną.